Z kraju

Z kraju

Kiedy urzędnicy mogą skontrolować firmę? Wyjaśniamy w "Biznesie dla ludzi"

Notatka Ministerstwa Finansów dotycząca wytycznych do przeprowadzania kontroli skarbowych wzbudziła spore kontrowersje. Część uważa, że jest to cios w uczciwego podatnika, jednak resort twierdzi, że ma pomów w wyeliminowaniu niepotrzebnych kontroli i ukierunkowaniu ich tylko na poważne oszustwa. Sprawdzamy, kiedy urzędnicy mogą wejść z kontrolą do firmy?

Na Ukrainie cisza przed burzą? Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy m.in. o sytuacji na Ukrainie i roli Polski w tym konflikcie. Nowinki technologiczne zaprezentujemy w "Świecie technologii", a wydarzenia na rynkach podsumujemy w "Bilansie". Z kolei o 22.00 podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia.

Polskie koleje niebezpieczne? KE napomina Polskę

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do właściwego wdrażania do prawa krajowego przepisów unijnych dotyczących bezpieczeństwa na kolei. Polska ma dwa miesiące na poinformowanie KE, jakie działania podjęła, by dostosować się do unijnego prawa.

Śmiertelna biurokracja. Medycy chcą koronera

Resort zdrowia opublikował nowy wzór karty zgonu i dał tylko 10 dni na to, by dokument dotarł do 160 tys. lekarzy. Szykuje się niezłe zamieszanie, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Kulczyk wciąż najbogatszym Polakiem. Sołowow zepchnął Czarneckiego z podium

Jan Kulczyk z 15,1 mld zł znalazł się na szczycie listy 100 najbogatszych Polaków przygotowanej po raz kolejny przez polską redakcję magazynu “Forbes”. Drugie miejsce zajął Zygmunt Solorz-Żak (11,9 mld zł). Na podium wskoczył Michał Sołowow (7,7 mld zł), który wyparł z zestawienia Leszka Czarneckiego (5 mld zł).

RPP zwleka z obniżką stóp. Rada w deflacyjnym dołku

Deflacja na dobre zadomowiła się w Polsce, a realne stopy procentowe należą do najwyższych w Unii Europejskiej - informuje "Puls Biznesu". Zdaniem gazety nie służy to wiarygodności Rady Polityki Pieniężnej, której celem jest 2,5 proc. inflacji.

Wiatraki odnoszą w Polsce sukces. Są tańsze i bardziej efektywne

Energetyka wiatrowa w Polsce osiągnęła sukces: wzrosła jej efektywność, a spadły koszty, w tej chwili buduje się wiatraki o mocy 1500 MW - wskazali w środę uczestnicy 70. Forum "Energia - Efekt - Środowisko" w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.