Podwyżki OC

Wysokie kary za brak polisy OC Odtwórz: Wysokie kary za brak polisy OC
Źródło: TVN Turbo

Wysokie kary za brak polisy OC

16.12 | Szacuje się, że po polskich drogach jeździ ok. 100 tys. kierowców bez polisy OC. Takich zapominalskich do niedawna mógł namierzyć albo policjant w czasie rutynowej kontroli albo urzędnik podczas rejestracji auta. Od 2013 roku robi to tzw. wirtualny policjant, czyli specjalny algorytm Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Codziennie przeczesuje ogólnopolską bazę ubezpieczeń komunikacyjnych, w której znajduje się ok. 22 mln polis OC. Co miesiąc typuje kilkadziesiąt tysięcy aut, które potencjalnie mogą mieć nieaktualne ubezpieczenie. Kary za brak OC są bardzo wysokie i z roku na rok rosną. Właściciel samochodu, który spóźni się ponad dwa tygodnie z kupnem polisy może się spodziewać kary w wysokości 3700 zł. Od stycznia najwyższy mandat będzie wynosił 4 tys. zł.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: TVN24 BiS

Cristiano Ronaldo ma nowy samolot

22.01 | Na pokład może zabrać 18 pasażerów i kosztował 132 miliony złotych. Mowa o Gulfstreamie G650, którego właścicielem został Cristiano Ronaldo. Tak drogiego samolotu nie ma żaden z pozostałych piłkarzy. Nawet Lionel Messi, który znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu. Jego Embraer Legacy 650 kosztował 114 milionów złotych. Podium uzupełnia Zlatan Ibrahimovic, którego Cessna Citation Longitude kosztowała aż 33 miliony złotych mniej niż maszyna Ronaldo. O szczegółach w TVN24 BiS mówił Jan Niedziałek

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.