3...2...1...

"Siła rażenia jest niezwykła". Co to jest "matka wszystkich bomb"? Odtwórz: "Siła rażenia jest niezwykła". Co to jest "matka wszystkich bomb"?
Źródło: TVN24 BiS

"Siła rażenia jest niezwykła". Co to jest "matka wszystkich bomb"?

14.04 | To pierwszy raz kiedy Stany Zjednoczone użyły w boju swej najpotężniejszej bomby nieatomowej. Na obszar Afganistanu zrzucono tak zwaną "matkę wszystkich bomb". - Siła rażenia jest niezwykła - Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis.pl

Czym jest Big Data?

19.05 | Codziennie tworzymy i zostawiamy po sobie miliony gigabajtów danych. Wpisy, zdjęcia, pliki, czy nawet momenty, w których wyłączamy materiały wideo. Każda czynność zostawia po nas ślad w sieci. Te zbiory zmiennych i różnorodnych danych określamy terminem Big Data.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Poparcie dla programu 500 plus spada. Opozycja chce zmian

24.05 | Nowoczesna chce zastąpienia obecnego programu 500 plus. Program "Aktywna rodzina" zakłada "radykalną obniżkę podatków na każde dziecko, zaczynając od pierwszego". Platforma Obywatelska chce dać pieniądze na pierwsze dziecko, ale zabrać najbogatszym. PSL chce wprowadzenia do programu 500 plus zasady "złotówka za złotówkę", która miałaby sprawić, że przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia nie będzie automatycznie oznaczało jego utraty.

Amerykański gaz trafi do Polski

Źródło: Fakty po południu/Autor: Martyna Mućka

Przypłynie gaz z USA

Amerykański gaz przypłynie do Polski tankowcem. Do terminala w Świnoujściu dotrze na początku czerwca. Umowę podpisano z firmą z Teksasu. To na razie jednorazowy transport i nie zanosi się, by surowiec ze Stanów zastąpił ten z Rosji.