Wideo tvn24bis.pl

Zawody w cenie Odtwórz: Zawody w cenie

Zawody w cenie

27.05 Czy mamy rynek pracy "dla pracownika"? W których zawodach jest nadwyżka kandydatów, w których i brakuje? "Optymalną sytuacją w Barometrze zawodów jest stan, kiedy wszystkie zawody znajdują się w równowadze. Oznacza to rynek pracy zbalansowany pod kątem liczby ofert pracy i dostępności odpowiednio wykwalifikowanych pracowników" - czytamy w Barometrze Zawodów 2017. W raporcie możemy także przeczytać jakie są główne przyczyny niedoborów kadrowych, jest brak doświadczenia zawodowego u kandydatów, niewielka liczba kandydatów na rynku oraz nieatrakcyjne wynagrodzenie przez pracodawców.

Z rynków

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: TVN24 BiS

Diament wielkości dwóch piłeczek do golfa odnaleziono w Południowej Afryce

17.01 | W Lesotho w RPA, znaleziono ogromny diament, wielkości 2 piłeczek do golfa. Kamień ma 910 karatów, waży 182 gramy, a jego wartość może osiągnąć 40-50 milionów dolarów. Co więcej, znaleziony kamień zajmuje dopiero piąte miejsce w rankingu największych kamieni. Tytuł należy do znaleziska z 1905 roku. Szczegóły przedstawił na antenie TVN24 BiS Janek Niedziałek

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.