3...2...1...

Rachunek za Brexit. Ile Wielka Brytania jest winna Unii Europejskiej? Odtwórz: Rachunek za Brexit. Ile Wielka Brytania jest winna Unii Europejskiej?

Rachunek za Brexit. Ile Wielka Brytania jest winna Unii Europejskiej?

21.03 | Wystąpienie z Unii Europejskiej może kosztować Wielką Brytanię co najmniej 60 miliardów euro - wynika z analiz, jakie przeprowadził Alex Barker, dziennikarz "Financial Timesa" dla jednego z brytyjskich think tanków (opierając się od dane Komisji Europejskiej). Co się na składa na tę kwotę? Najwięcej kraj musi przeznaczyć na dotychczasowe zobowiązania względem Unii - około 36 miliardów euro. Do wspólnego budżetu na lata 2019-2020 włoży zaś około 22 miliardy euro (po pewnym rabacie może to wynieść 17 miliardów euro). Trzecia pozycja na rachunku to emerytury dla brytyjskich urzędników pracujących w instytucjach unijnych - na te zarezerwować trzeba będzie 8-10 miliardów euro.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Wyścigi konne Royal Ascot. Wyjątkowe będą nie tylko słynne kapelusze

15.01 | Wyścigi konne Royal Ascot pierwszy raz zorganizowano w 1711 roku. Trwają tylko pięć dni a mówi o nich cały świat. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na słynne kapelusze oraz wysokość nagród, ale również debiut w roli dżokeja byłego piłkarza reprezentacji Anglii Michaela Owena.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupują

06.01 | Cudzoziemcy przekraczający wewnętrzną granicę Unii Europejskiej w trzecim kwartale 2017 roku ponad połowę swoich wydatków przeznaczyli w Polsce na towary nieżywnościowe. Chodzi przede wszystkim o materiały do budowy, remontu i konserwacji mieszkania lub domu, a także sprzęt RTV i AGD - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego

Paradise Papers

Źródło: TVN24 BiS

Jak działają raje podatkowe?

06.11 | Kajmany oraz Bermudy - to niektóre miejsca na mapie świata wymieniane przy okazji śledztwa Paradise Paper. To tam swoje swoje firmy krzaki miały zakładać duże przedsiębiorstwa, z usług tamtejszych kancelarii miały również korzystać zamożne osoby. Wszystko, by płacić mniejsze podatki