3...2...1...

Morawiecki: JP Morgan na 99,9 proc. ulokuje siedzibę w Polsce Odtwórz: Morawiecki: JP Morgan na 99,9 proc. ulokuje siedzibę w Polsce

Morawiecki: JP Morgan na 99,9 proc. ulokuje siedzibę w Polsce

1.09 | Na 99,9 procent mamy dobre wiadomości, z którymi przyjedziemy do Polski. JP Morgan, jeden z największych banków na świecie, jedną z trzech, czterech swoich głównych siedzib, chce ulokować w naszym kraju - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w Nowym Jorku. Jak podkreślił może to stworzyć nad Wisłą ponad 20 tysięcy miejsc pracy w ciągu 5-7 lat. - Oferujemy znakomitych inżynierów, informatyków i to jest bardzo doceniane przez przedsiębiorców, czy też instytucje finansowe takie jak JP Morgan - dodał minister rozwoju i finansów.

Wideo dnia TVN24 BiŚ

Źródło: tvn24bis

Książę Monako ratuje foki

14.09 | Książę Monako, Albert II razem z grupą naukowców wziął udział w misji badawczej, które ma pomóc w uratowaniu jednego z zagrożonych gatunków zwierząt. Konkretnie chodzi o foki – mniszki śródziemnomorskie.

Wideo tvn24bis.pl

Źródło: tvn24bis.pl

Giganci pokazali nowe modele smartfonów. Sprawdź, co oferują

10.09 | LG V30, Samsung Galaxy Note 8 oraz Xiaomi Mi A1 - to najnowsze modele smartfonów zaprezentowane na targach w Berlinie. Poniżej przedstawiamy garść informacji o nich

Ryanair odwołuje loty

Źródło: Fakty z zagranicy/Autor: Joanna Stempień

19.09.2017 | Gigantyczne problemy Ryanaira. Tylko w Polsce ucierpi 19 tys. pasażerów

Do końca października Ryanair planuje odwołać około dwóch tysięcy lotów. Każdego dnia będzie to około 50 połączeń - przede wszystkim z dużych europejskich miast. Największy przewoźnik w Europie tłumaczy to odejściami pilotów i twierdzi, że po intensywnym sezonie wakacyjnym jej pracownicy muszą odebrać zaległe urlopy. Przez najbliższe sześć tygodni problemy może mieć 470 tysięcy podróżnych, którzy wcześniej wykupili bilety. Tylko w Polsce przez to "zamieszanie" - bo tak obecną sytuację określa prezes linii - ucierpi około 19 tysięcy pasażerów. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.