Wideo dnia

Kuba u progu wielkich zmian. Stanie się rajem podatkowym? Odtwórz: Kuba u progu wielkich zmian. Stanie się rajem podatkowym?
Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Kuba u progu wielkich zmian. Stanie się rajem podatkowym?

21.12 | Wznowienie stosunków dyplomatycznych USA-Kuba wzbudziło w społeczeństwie kubańskim duże nadzieje na poprawę życia w kraju malowniczych, walących się kolonialnych kamienic i cudem utrzymywanych w ruchu fordów i cadillaców sprzed 1959 roku, ale także sporo obaw. Kto zyska na przemianach? Co czeka Kubę - koniec reżimu, problemy z reprywatyzacją, boom turystyczny? Czy funkcjonariusze państwowi dorobią się na przemianach a sam kraj stanie się rajem dla bogatych? Michał Sznajder rozmawiał z prof. Wojciechem Morawskim, kierownikiem Katedry historii gospodarczej SGH.

Z rynków

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

GPW o godz. 14.

19.12 | GPW o godz. 14.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Świat technologii: Derby - niepełnosprawny pies z protezami

17.12 | W programie "Świat Technologii" Łukasz Kijek zaprezentował najciekawsze wynalazki i pomysły ostatnich dni. Opowiedział m.in. o niezwykłym psie o imieniu Derby, który otrzymał protezy wydrukowane dzięki technologii 3D. Derby urodził się ze zdeformowanymi przednimi łapami, do tej pory poruszał się dzięki specjalnej konstrukcji przypominającej wózek inwalidzki. Złe chwilę minęły, gdy pies otrzymał dwie nietypowe protezy prosto z drukarki. Teraz a radością biega nawet 4 kilometry dziennie.