Wideo dnia

Obietnice, obietnicami, ale jakie są uprawnienia prezydenta? Odtwórz: Obietnice, obietnicami, ale jakie są uprawnienia prezydenta?
Źródło: TVN24BiŚ

Obietnice, obietnicami, ale jakie są uprawnienia prezydenta?

25.05 | Wiele mówiliśmy o obietnicach wyborczych zarówno Andzeja Dudy jak i Bronisława Komorowskiego, ale jakie są faktyczne uprawnienia prezydenta RP? Prezydent jest najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, mianuje szefa Sztabu Generalnego oraz dowódców sił zbrojnych, nadaje stopnie wojskowe, a w razie zagrożenia państwa zarządza mobilizację kraju. Prezydent zajmuje się również polityką zagraniczną - reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej wraz z premierem i ministrem spraw zagranicznych. W jego uprawnieniach znajduje się także prawo weta, które wykorzystuje w razie wątpliwości co, do zaproponowanych rozwiązań zapisanych w ustawie. Prezydent powołuje także trzech członków Rady Polityki Pieniężnej, a także mianuje prezesa Narodowego Banku Polskiego

Z rynków

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

25.05 | Podsumowanie wydarzeń na rynkach - godz. 17.30

25.05 | Wydarzenia na rynkach w poniedziałek obserwował Rafał Hirsch.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznees i Świat

R2D2 w studio TVN24 BiŚ. Co nowego w 7. części "Star Wars"?

20.04 | W nowej, siódmej części "Gwiezdnych Wojen" lubiany przez fanów serii robot R2D2 zyska młodszego kolegę - droida BB8. O tym, jakie jeszcze nowości czekają na fanów "Star Wars" rozmawiali w TVN24 Biznes i Świat Paweł Zadrożny i Paweł Łęczycki ze Star Wars Artistic Team. Towarzyszył im Artoo-Deetoo.