Wideo dnia

Pozew zbiorowy przeciwko Sony. Za wyciek danych pracowników Odtwórz: Pozew zbiorowy przeciwko Sony. Za wyciek danych pracowników
Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozew zbiorowy przeciwko Sony. Za wyciek danych pracowników

22.12 | Byli pracownicy Sony idą do sądu. Będą domagać się od firmy odszkodowań za to, że nie zadbała ona o bezpieczeństwo ich danych przechowywanych na zaatakowanych przez hakerów serwerach. Do internetu wyciekła m.in. dokumentacja medyczna i wysokość wynagrodzeń pracowników. Adwokaci będą dowodzić w sądzie, że to firma naruszyła zasady bezpieczeństwa i dopuściła do wycieku wrażliwych informacji. Zdaniem prawników atak mógł dotknąć nawet 47 tys. osób.

Z rynków

Źródło: TVN24 BiŚ

Wzrosty na parkiecie GPW. Relacja z rynków - godz. 17

22.12 | Podsumowanie kończącej się poniedziałkowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Magazyny

Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Świat technologii: Derby - niepełnosprawny pies z protezami

17.12 | W programie "Świat Technologii" Łukasz Kijek zaprezentował najciekawsze wynalazki i pomysły ostatnich dni. Opowiedział m.in. o niezwykłym psie o imieniu Derby, który otrzymał protezy wydrukowane dzięki technologii 3D. Derby urodził się ze zdeformowanymi przednimi łapami, do tej pory poruszał się dzięki specjalnej konstrukcji przypominającej wózek inwalidzki. Złe chwilę minęły, gdy pies otrzymał dwie nietypowe protezy prosto z drukarki. Teraz a radością biega nawet 4 kilometry dziennie.