• rozwiń
    • WIG20 2234.82 -0.02%
    • WIG30 2577.69 -0.08%
    • WIG 59069.56 -0.04%
    • sWIG80 16371.47 +0.32%
    • mWIG40 4795.92 -0.23%

Ostatnia aktualizacja: 2017-03-24 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Jeżeli dalej korzystasz z tej przeglądarki, to masz problem. Producent już ci nie pomoże

Jeżeli dalej korzystasz z tej przeglądarki, to masz problem. Producent już ci nie pomoże
Foto: mat. prasowe Foto: Microsoft kończy ze wsparciem dla swoich starszych wersji przeglądarki Internet Explorer

Zmiany dla milionów internautów. Microsoft zakończył bowiem wsparcie dla starszych wersji przeglądarki Internet Explorer. - Jest to zgodne ze standardami obowiązującymi w branży i pomoże naszym klientom zapewnić najnowocześniejszą ochronę - wyjaśnia rzecznika firmy.

Jak tłumaczy rzeczniczka Microsoftu Jennifer Reynolds, producent już w 2014 roku ogłosił, że kończy aktualizacje i poprawki dla starszych wersji programu Internet Explorer. Przygotowując tym samym internautów na zmiany.

Zgodnie z zaleceniami producenta ci, którzy chcą czuć się w pełni bezpiecznie w wirtualnym świecie powinni od teraz korzystać z przeglądarki Internet Explorer 11 bądź Microsoft Edge.

Narażeni na ataki

Od wtorku Microsoft nadal będzie aktualizował zabezpieczenia i udostępniał poprawki, ale tylko dla wersji przeglądarki Internet Explorer 11. Tym samym, takie udogodnienia stracą użytkownicy, którzy pracują na starszej wersji przeglądarki. Narażając się przy tym samym na wirusy i cyberataki.

- Cyberprzestępcy mają świadomość, że wsparcie kończy się we wtorek - ostrzega Mike Hanley, szef programu badań i rozwoju w Ann Arbor. Jednocześnie alarmując, że użytkownicy, którzy pozostaną przy starszych wersjach przeglądarki Internet Explorer bez "realnej pomocy" od Microsoftu w najbliższej przyszłości, pozostawią szeroki dostęp do swoich danych.

Według danych NetMarketShare.com starsze wersje Internet Explorer stanowią co najmniej 21 proc. udziału w rynku.

Hity polskiego internetu. Co Polacy najchętniej oglądali w tym roku? Materiał "Faktów" TVN:

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane