• rozwiń
  • WIG20 2439.80 +0.95%
  • WIG30 2797.30 +0.79%
  • WIG 63006.84 +0.62%
  • sWIG80 14508.62 +0.16%
  • mWIG40 4731.23 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:53

Dostosuj

Telekomunikacyjni gracze dogadali się w sprawie korzystania z sieci

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym "Źródło: TVN24 BiS"

Orange Polska i Play podpisały aneks do umowy roamingu krajowego, który zakłada czteroletnią współpracę i zmienia warunki rozliczeń między operatorami - podały spółki w komunikatach. Umowa ma zapewnić klientom Play lepszy dostęp do sieci, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

Roaming krajowy pozwala wszystkim użytkownikom sieci Play na korzystanie z zasięgu innych sieci komórkowych. Firma w ostatnich tygodniach spotykała się z zarzutami ograniczania roamingu, a klienci Play donosili o problemach z internetem. Rzecznik firmy zapewniał, że roaming działa bez zmian.

Rozliczenie połączeń

"Orange Polska i P4 podpisały aneks do obowiązującej umowy roamingu krajowego. Aneks ten zmienia dotychczasowe warunki współpracy, przede wszystkim poprzez odejście od formuły rozliczania per minuta bądź gigabajt a przejście na konkretne pakiety usług, gwarantujące minimalną kwotę przychodów dla Orange Polska (take-or-pay)" - napisano w komunikacie Orange.

Według komunikatu umowa pozwoli Orange Polska na gwarancję minimalnego poziomu przychodów w wysokości 321 mln zł przez 4 lata.

W komunikacie Play podano, że roaming krajowy jest wykorzystywany w celu pokrycia obszarów wiejskich w Polsce, a umowa zapewnia dostęp do większego pakietu usług klientom Play.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane