• rozwiń
    • WIG20 2326.28 -1.38%
    • WIG30 2676.48 -1.32%
    • WIG 60907.75 -1.02%
    • sWIG80 16264.78 -0.08%
    • mWIG40 4837.35 -0.59%

Ostatnia aktualizacja: 2017-05-26 17:15

Dostosuj

Szesnastolatek doradcą minister cyfryzacji. Zobacz, czym się zajmuje

Tymon Radzik o pracy w resorcie cyfryzacji "Źródło: tvn24"

Ma zaledwie 16 lat, ale już został doradcą minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. - Znalazłem dużo problemów w dostępie do e-usług dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia. Zgłosiłem te problemy pani minister cyfryzacji i zaproponowano mi taką formę współpracy - mówi w rozmowie z TVN24 Tymon Radzik.

Jak wyjaśnia, będzie doradzał minister Streżyńskiej w sprawach e-usług dla osób niepełnoletnich. - Są to wszystkie usługi elektroniczne dla osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat - wyjaśnia 16-latek z Zielonej Góry.

Jakie problemy

Tymon Radzik zapewnia, że mimo młodego wieku ma doświadczenie w tych kwestiach. - Zajmuje się ogólnie prawami dziecka i prawem osób niepełnoletnich do partycypacji w życiu publicznym - mówi w rozmowie z TVN24.

Znalazłem dużo problemów w dostępie do e-usług dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia. Zgłosiłem te problemy pani minister cyfryzacji i zaproponowano mi taką formę współpracy - dodaje doradca minister cyfryzacji.

Chodzi między innymi o braku możliwości założenia profilu zaufanego przez osoby niepełnoletnie. - To skutecznie uniemożliwia im kontakt za pośrednictwem internetu z administracją publiczną - podkreśla Radzik.

Jak wyjaśnia, "żeby potwierdzić profil zaufany należy udać się do urzędu (...), ale niestety część z nich odmawia tego potwierdzenia. Powstaje podział (...) i mamy państwo dwóch procedur, co nie może być dopuszczalne, jeżeli chcemy budować zaufanie do obywateli".

Tymon Radzik podkreśla, że proponuje uregulowanie tego w rozporządzeniu. - Trzeba napisać wprost, czy osoby małoletnie mogą korzystać z konta na ePUAP-ie - zwraca uwagę.

Nastolatek będzie pełnił swoją funkcję społecznie, czyli nie będzie za to otrzymywał wynagrodzenia.

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane