Gadżet do całowania na odległość. Jeszcze nigdy "przesyłanie buziaczków" nie było tak dosłowne

Gadżet do całowania na odległość. Jeszcze nigdy "przesyłanie buziaczków" nie było tak dosłowne
Foto: kissenger.mixedrealitylab.org Foto: Urządzenie i aplikacja służą do przesyłania "cyfrowych pocałunków"

Jedną z podstawowych funkcji Internetu jest skracanie dystansu między ludźmi. Mimo dzielących nas tysięcy kilometrów możemy rozmawiać, pisać, widzieć swoje twarze. Gadżet Kissenger idzie o krok dalej. Za pomocą wibrującej nakładki na smartfona pozwala na przesłanie drugiej osobie pocałunku. Twórcy uważają, że wynalazek może pomóc osobom będącym w związkach na odległość.

Nazwa gadżetu to połączenie słów kiss i messenger. Pracuje nad nią zespół naukowców na uczelni City University London. Jak dotąd powstał prototyp, urządzenie nie trafiło jeszcze na rynek.

Jak to działa?

By przesłać bliskiej osobie buziaka, trzeba włączyć aplikację i przyłożyć usta do silikonowej, wibrującej nakładki na smartfona. Wbudowane w nią bardzo czułe sensory przekażą nacisk naszych ust podczas pocałunku do telefonu naszego partnera, w czasie rzeczywistym. Jeśli przyłoży on usta (lub inną część ciała) do nakładki na swoim smartfonie, poczuje dotyk imitujący pocałunek.

Twórcy aplikacji uważają, że mogą z niej korzystać pary będące w związkach na odległość, członkowie rodziny mieszkający w różnych częściach globu, a nawet fani, łaknący bliskiego kontaktu ze swoim idolem.

Jak dotąd powstał prototyp urządzenia na iOS. Nakładka jest zaprojektowana jak pokrowiec na telefon, podłączana do smartfona przez wejście mini-jack w iPhonie, iPodzie i iPadzie.

Na razie nie wiadomo, kiedy urządzenie będzie w powszechnym użyciu i jaka będzie jego cena.

Pomysł nie jest nowy, nad podobnymi rozwiązaniami pracują też inne firmy. Czy to dobre rozwiązanie? Rozmawiali o tym goście "Otwarcia Dnia" w TVN24 BiS:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.