Najnowsze

Najnowsze

Najlepsza szkoła biznesowa świata jest w USA

Najlepsza szkoła MBA na świecie to Dartmouth College Tuck School of Business z USA – wynika z rankingu magazynu "The Economist". Uczelnia w tym roku awansowała z drugiego miejsca, bo daje swoim absolwentom największe możliwości: wszyscy jej studenci znaleźli pracę w ciągu trzech miesięcy od ukończenia nauki, a najniższe wynagrodzenie na jakie mogli liczyć to 107 tys. dolarów.

G20 chce zapewnień, że pieniędzy nie zabraknie

Zebrani w Paryżu ministrowie finansów krajów grupy G20 w sobotnim komunikacie zwrócą uwagę na konieczność zapewnienia bankom "odpowiedniej kapitalizacji i wystarczającego dostępu do funduszy" - wynika z projektu dokumentu uzyskanego przez agencję Reutera.

Obama z Merkel o eurokryzysie

Prezydent USA Barack Obama i kanclerz Niemiec Angela Merkel dyskutowali nt. kryzysu finansowego w krajach strefy euro. Telefoniczna rozmowa odbyła się w piątek - poinformował Biały Dom.

Inflacja 80 proc. u sąsiada Polski

Na Białorusi inflacja przekroczyła 80 proc., po tym gdy w ciągu pierwszych 10 dni października ceny towarów i usług wzrosły o 3,4 proc. - podał w piątek portal Telegraf.by, powołując się na dane narodowego urzędu statystycznego.

Zmiany u wydawcy "Rz". Lisicki zostaje

Paweł Lisicki nadal będzie redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej". Zmieniły się jednak władze zarządu wydającej gazetę spółki Presspublica: prezesem został szef funduszu NFI Jupiter Dariusz Leśniak. Spółka ma też dwóch nowych wiceprezesów - Tomasza Wróblewskiego i Jana Godłowskiego. Trzecim wiceprezesem pozostał Artur Sierant. W tym tygodniu 100 proc. udziałów Presspubliki przejęła kontrolowana przez krakowskiego biznesmena Grzegorza Hajdarowicza spółka Gremi Media.

TelForceOne walczy o rynek

TelForceOne liczy, że kryzys nie wstrząśnie polskimi konsumentami i walczy o utrzymanie udziałów w rynku. Ma w tym pomóc podpisana ostatnio umowa z siecią Real. TelForceOne będzie sprzedawać tam swoje produkty – m.in. telefony własnej marki myPhone. Rozmowa z Wiesławem Żywickim, wiceprezesem TelForceOne.

Dzień z nieruchomościami komercyjnymi

Rank Progress zarabia na budowaniu, zarządzaniu, a potem sprzedawaniu centrów handlowych w mniejszych miastach jak Zamość, czy Legnica. Rozmowa z Janem Mroczką, prezesem Rank Progress.

Biznes zza kierownicy

Gliwicka fabryka Opla rusza z nową Astrą. Jednocześnie, majątek fabryki FSO na Żeraniu - idzie pod młotek. O kondycji polskiego sektora motoryzacyjnego rozmawialiśmy z Sebastianem Sewastianowiczem, redaktorem naczelnym tygodnika "Auto Świat".

Budujemy zespół

Nasza firma jest na etapie przejmowania innej. Za kilka dni będziemy mieli dwa zespoły. Nie stać nas na zatrudnienie wszystkich. Musimy dokonać wyboru? Jak przeprowadzić fuzję? W TVNCNBC gościem był Sławomir Postek z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dzień z nieruchomościami komercyjnymi

Trzy różne miasta, trzy różne biznesy, trzy różne potrzeby. Szukamy nieruchomości pod sklep, salon fryzjerski i małą agencję marketingową. Kiedy bardziej opłaca się nieruchomość kupić, a kiedy wynająć. Na co zwrócić szczególną uwagę przy podpisywaniu umowy. Paweł Blajer rozmawiał z Tomaszem Kołodziejczykiem, pełnomocnikiem Zarządu redNet Property Group.

W drodze do własnego biznesu

Przeprowadziliśmy analizę SWOT, znamy naszą konkurencję, wydaje nam się, że powinniśmy wystartować. Jak rozpoznać, czy nasz biznesowy pomysł jest gotowy do realizacji? Rozmowa z Jarosławem Augustyniakiem, prezesem Idea Banku w programie Blajer mówi: Biznes.

Milion w Portfelu

Wirtualne inwestowanie miliona złotych. Razem z Tomaszem Publicewiczem z Analiz Online przyglądamy się portfelom kolejnych uczestników "Miliona w Portfelu".

Dzień z nieruchomościami komercyjnymi

W „Godzinie dla Pieniędzy” przyglądamy się możliwościom inwestowania w nieruchomości komercyjne. Na polskim rynku istnieje parę funduszy rynku nieruchomości. Rozmowa z Pawłem Grząbką z Cee Property Group.

Private banking w Polsce

Rynek private bankingu rośnie w Polsce, wynika z raportu Deutsche Banku. Rozmowa z Michałem Piętką, dyrektorem Regionalnego Centrum Inwestycji DB PBC.

Droga do milionów

Zakaz wykorzystywania krótkiej sprzedaży w niektórych krajach Europy nie zniechęca inwestorów. O krótkiej sprzedaży w "Godzinie dla Pieniędzy" Marek Tejchman rozmawiał z Mirosławem Budzickim z PKO BP.

Problemy sektora bankowego w Europie

W "Godzinie dla Pieniędzy" przyglądamy się płynności sektora finansowego w Europie. MFW oczekuje, że europejskie banki zwiększą swoją płynność. Marek Tejchman rozmawiał z Wiesławem Szczuką, wiceministrem finansów, oraz profesorem Marianem Nogą z Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia.

Zaległe płatności za klientów

Rady jak radzić sobie z zatorami płatniczymi jeśli jest się przedsiębiorcą z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W programie Blajer mówi: Biznes rozmawialiśmy z Krzysztofem Matelą, Prezesem EGB Investment.

Trudniej o kredyt dla firm

Pojawiają się głosy, że rekapitalizacja zachodnich banków może przyczynić się do spowolnienia akcji kredytowej dla firm w Polsce? Dlaczego? Paweł Blajer rozmawial z Maciejem Stańczukiem, prezesem Polskiego Banku Przedsiębiorczości oraz Przemysławem Gdańskim, Członkiem Zarządu Bre Banku.

Indeks Nastrojów Inwestorów

Inwestorzy typują jaki w ciągu najbliższych 6 miesięcy będzie trend na GPW. Rozmowa z Łukaszem Porębskim, dyrektorem do spraw analiz giełdowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Fuzje i przejęcia

Próba sił w polskiej energetyce- PGE kontra Tauron zasilony aktywami Vattenfalla. Celem aktywizacji grupy PGE jest ENERGA, ale spółka nie wyklucza, także przejęć zagranicznych. PGE ma około 5 mln odbiorców. Rozmowa z Tomaszem Zadrogą, prezesem PGE.

Milion w portfelu

Wirtualne inwestowanie miliona złotych. Portfel Marka Mikucia odbił się po ostatniej odsłonie. Stopę zwrotu z wirtualnych inwestycji sprawdzał autor portfela wiceprezes Allianz TFI wraz z Markiem Tejchmanem w "Godzinie dla Pieniędzy".

Dzień z nieruchomościami komercyjnymi

Biurowce ekologiczne pozwalają najemcom zaoszczędzić energię. Jako przykład, można podać warszawski projekt Eurocentrum, którego zużycie energii jest o 25% niższe, a wody o 60% mniejsze niż w tradycyjnym biurowcu. Rozmawialiśmy w „Dniu na Rynkach” z Sylwią Filewicz, dyrektorem do spraw inwestycji Capital Park.

Zielone inwestycje firm

Spółka zależna PEP ma kredyt na 24,8 mln zł na budowę kolejnego zakładu przetwarzania słomy. PEP ma plan na rozwój, chce stać się wiodącym dostawcą biomasy energetycznej do dużych elektrowni w Polsce. Rozmowa ze Zbigniewem Prokopowiczem, prezesem PEP.

Makrum – porządki w grupie

Umowa sprzedaży Makrum Development ma zostać zawarta do 31 października. Według informacji spółki, nie zanotuje ona strat z działalności operacyjnej w tym roku. Rozmowa z Rafałem Jerzym, prezesem Makrum.

Konsument w czasie burzy

Rośnie handel w polskich i francuskich sklepach sieci Intermarche. Od stycznia do września obroty spółki wzrosły w ujęciu rocznym o 18% w Polsce i o 6,3% we Francji. Rozmowa z Krzysztofem Waligórskim, z Grupy Muszkieterowie, sieć Intermarche.

Nieruchomości komercyjne

Polski rynek nieruchomości komercyjnych jest liderem wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W pierwszej połowie roku wartość zawartych transakcji wyniosła blisko miliard euro i była o 23% wyższa niż rok wcześniej. Najbardziej atrakcyjny dla inwestorów pozostaje sektor biurowy i handlowy, ale eksperci zwracają uwagę na rosnącą rolę hoteli, na które popyt w całej Polsce stale rośnie. Rozmowa z Pawłem Tońskim, Accreo Taxand.

Nowa Astra w Polsce

Opel oficjalnie startuje w Gliwicach z produkcją Astry GTC. Za kilka miesięcy ruszy też z produkcją Astry cabrio. O nowych modelach samochodów oraz inwestycjach rozmawialiśmy w "Pieniądzach od Rana" z Andrzejem Korpakiem, dyrektorem zakładu General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach.

Inflacja we wrześniu poniżej prognoz

Inflacja miesiąc do miesiąca za wrzesień wyniosła 0,1%, w ujęciu rocznym 3,9%. W „Godzinie dla Pieniędzy” o komentarz poprosiliśmy Marcina Mroza, głównego ekonomistę BNP Paribas Polska.

Bankructwo amerykańskiego miasta

Harrisburg ogłasza bankructwo. Stolica stanu Pensylwania nie jest w stanie dłużej obsługiwać długu, który sięga 300 milionów dolarów. Bankructwa nie zdołał zablokować burmistrz miasta, ani władze stanowe. O stanach finansów samorządów w USA porozmawiamy z Romanem Rewaldem, prawnikiem w Kancelarii Weil, byłym prezesem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej.

Inflacja w Polsce i na świecie

Inflacja w strefie euro zwalnia, a to oznacza możliwość obniżek stóp procentowych. W USA ceny też mogą być coraz niższe. Od tempa spadku cen zalezy wprowadzenie QE3 mówi Adam czerniak, ekonomista Invest Banku.