• rozwiń
  • WIG20 2392.75 +0.24%
  • WIG30 2754.60 +0.22%
  • WIG 62060.89 +0.10%
  • sWIG80 14286.89 -0.18%
  • mWIG40 4719.46 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:55

Dostosuj

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze na świecie

Najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata w Warszawie "Źródło: TVN 24"

Amerykańskie GoJet Airlines są najlepszymi liniami lotniczymi na świecie. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez brytyjskiego dostawcę ubezpieczeń medycznych Get Going. Na drugim biegunie znalazły się linie Air China i Air Asia.

Na liście widnieje 40 linii lotniczych. Podczas przygotowania zestawienia pod uwagę wzięto bezpieczeństwo, liczbę odwołanych lotów czy opóźnień we wrześniu. Jak zauważył brytyjski "The Independent", pomimo że był to miesiąc, w którym swoją niszczycielską moc pokazał huragan Irma, wszystkie linie lotnicze uwzględnione w zestawieniu wyraziły zgodę na opublikowanie swoich wyników.

1. GoJet Airlines

Na czele rankingu znalazł się krajowy amerykański przewoźnik GoJet, którego bazy stanowią lotniska w Chicago i Denver.

Powstała w 2004 roku linia ma się czym pochwalić. Średnie opóźnienie w badanym okresie wyniosło bowiem zaledwie 33 minuty. Przewoźnik otrzymał przy tym najwyższe oceny dotyczące bezpieczeństwa.

2. ANA

Japońska linia lotnicza miała niewiele, bo 0,17 proc. odwołanych lotów w badanym okresie. Ponadto doskonałe oceny dotyczące bezpieczeństwa i zadowolenie klientów sprawiły, że All Nippon Airways wyprzedza tylko amerykański przewoźnik.

3. Air New Zealand

Częsty zwycięzca rankingów linii lotniczych, linia Air New Zealand, tym razem znalazła się na najniższym stopniu podium. Z częstotliwością anulowania wynoszącą mniej niż 1 procent i nieco ponad 5 procentami opóźnionych lotów.

4. Swiss

Jak zauważa "Independent", mimo że szwajcarskiemu przewoźnikowi spadła zarówno ocena dotycząca bezpieczeństwa, jak i zadowolenie klientów, to znalazł się on na czwartym miejscu, z niskimi wskaźnikami anulowanych oraz opóźnionych lotów.

5. Turkish Airlines

Pierwszą piątkę zamykają Turkish Airlines. W związku z niepokojami politycznymi i incydentami terrorystycznymi 2017 rok nie był łatwy dla tureckich organizacji turystycznych i operatorów, ale krajowy przewoźnik zajął piąte miejsce w badaniu. To zasługa małej liczby odwołanych lotów i doskonałej oceny bezpieczeństwa.

Na ostatnim miejscu zestawienia najlepszych linii lotniczych znalazła się linia Air China. Nie brakuje także niespodzianek. W dole rankingu znalazły się bowiem między innymi tacy przewoźnicy jak Virgin Atlantic i Air France.

Oto najgorsze linie lotnicze według Get Going:

31. Virgin Atlantic

32. Hainan Airlines

33. jetBlue

34. Air France

35. West Air

36. Hong Kong Airlines

37. Eastern Australia Airlines

38. Cobham

39. Air Asia

40. Air China

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane