tvnpix tvnpix
Sprawdź gdzie oglądać TVN24 Biznes i Świat
WIG20

Ostatnia aktualizacja: -

KursZmiana
euro/pln
usd/pln
chf/pln

Ostatnia aktualizacja: -

Ceny mieszkań będą spadać. Nawet do połowy 2014 roku

To może być dobry czas na zakup mieszkań - prognozują analitycy
Źródło: tvn24 To może być dobry czas na zakup mieszkań - prognozują analitycy

Mieszkania w Polsce będą nadal tanieć. Tendencja ma utrzymać się nawet do pierwszej połowy 2014 roku - wynika z najnowszego raportu AMRON, systemu moniturującego rynek obrotu nieruchomościami.

Jak czytamy w raporcie, w trzecim kwartale w porównaniu do drugiego kwartału bieżącego roku, największy spadek został zanotowany w Łodzi - o 4,8 proc.. W stolicy średnia cena spadła do 7333 zł za m2, czyli o 74 zł (w stosunku do drugiego kwartału 2012 roku).

"Sytuacja gospodarcza nie sprzyja rozwojowi""W porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku, największa przecena dotknęła Łódź i aglomerację katowicką, gdzie spadek cen wyniósł ponad 10 proc" - czytamy. Z kolei średnia cena w stolicy spadła w skali roku o 452 zł za m2, czyli o 5,8 proc.

- Sytuacja gospodarcza nie sprzyja rozwojowi rynku nieruchomości mieszkaniowych. Negatywne informacje ekonomiczne powodują zwiększoną ostrożność klientów i nie zachęcają do zaciągania długoterminowych zobowiązań - tłumaczy Jacek Furga, Przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Związku Banków Polskich, Wiceprezes Zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji, którego cytuje AMRON.

Według prognoz, spadek cen mieszkań będzie postępował, choć już wolniej niż w roku 2012.

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje